Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Aktualności

Polecamy

Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Kierowcy i pojazdy
Infolinia dla bezdomnych
Priorytety Dzielnicowych
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Powiedz STOP Wariatom Drogowym
Ludzie to nie towar
StopSeksTurystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Stop rasizmowi
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Pokrzywdzeni przestępstwem
Dobór do służby w policji

Ruch drogowy

 1. 6 grudnia dniem ogólnopolskiej inauguracji akcji „DZIEŃ ODBLASKÓW 2017”

  W ogólnopolską akcję „DZIEŃ ODBLASKÓW” włączą się oczywiście również śląscy policjanci. Od wczesnych godzin rannych mundurowi przeprowadzą działania profilaktyczne, mające na celu rozbudzenie chęci noszenia elementów odblaskowych - nie tylko w sytuacjach, w których określają to przepisy. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci, podczas wybranych kontroli drogowych, prowadzonych w godzinach popołudniowo-wieczornych, będą rozdawali odblaski.

 2. Działania "Prędkość"

  Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

 3. "Truck i Bus" - policyjne kontrole na drogach Jaworzna

  Dzisiaj przez cały dzień do późnych godzin wieczornych funkcjonariusze jaworznickiej ”drogówki” realizują zadania w kolejnej edycji działań pod kryptonimem „ Truck i Bus”. Zintensyfikowane czynności kontrolnych ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób oraz błędów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

 4. JESIENNE PORADY DLA KIEROWCÓW

  Okres jesienny to czas, kiedy na drogach jest ślisko, często pada deszcz i wcześnie zapada zmrok. To dopiero początek trudnych warunków jazdy, a już niektórzy kierowcy dowiedzieli się jak to jest, kiedy samochód zatrzymuje się na innym aucie lub w rowie. Jaworzniccy policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

 5. 21 WRZEŚNIA EUROPEJSKIM DNIEM BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH - PROJEKT EDWARD

  Policjanci z jaworznickiej komendy włączyli się w europejskie działania EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypadająca na 21 września akcja promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. W ramach akcji policjanci w odblaskowych strojach i oznakowanych radiowozach pojawili się w Szkole Podstawowej nr 19, gdzie spotkali się z uczniami i nauczycielami.

 6. „Kontrola Drogowa-Piesi” - kolejna akcja jaworznickiej drogówki

  Dzisiaj od 09.00 policjanci z jaworznickiej drogówki przeprowadzą akcję "Pieszy". Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności stróże prawa będą zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego.