Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Aktualności

Polecamy

Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Kierowcy i pojazdy
Telefon dla turystów zagranicznych
Priorytety Dzielnicowych
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Powiedz STOP Wariatom Drogowym
Ludzie to nie towar
StopSeksTurystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Stop rasizmowi
Stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Pokrzywdzeni przestępstwem
Dobór do służby w policji

Ruch drogowy

 1. Działania "Prędkość"

  Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

 2. "Truck i Bus" - policyjne kontrole na drogach Jaworzna

  Dzisiaj przez cały dzień do późnych godzin wieczornych funkcjonariusze jaworznickiej ”drogówki” realizują zadania w kolejnej edycji działań pod kryptonimem „ Truck i Bus”. Zintensyfikowane czynności kontrolnych ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób oraz błędów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

 3. JESIENNE PORADY DLA KIEROWCÓW

  Okres jesienny to czas, kiedy na drogach jest ślisko, często pada deszcz i wcześnie zapada zmrok. To dopiero początek trudnych warunków jazdy, a już niektórzy kierowcy dowiedzieli się jak to jest, kiedy samochód zatrzymuje się na innym aucie lub w rowie. Jaworzniccy policjanci radzą jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

 4. 21 WRZEŚNIA EUROPEJSKIM DNIEM BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH - PROJEKT EDWARD

  Policjanci z jaworznickiej komendy włączyli się w europejskie działania EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypadająca na 21 września akcja promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. W ramach akcji policjanci w odblaskowych strojach i oznakowanych radiowozach pojawili się w Szkole Podstawowej nr 19, gdzie spotkali się z uczniami i nauczycielami.

 5. „Kontrola Drogowa-Piesi” - kolejna akcja jaworznickiej drogówki

  Dzisiaj od 09.00 policjanci z jaworznickiej drogówki przeprowadzą akcję "Pieszy". Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności stróże prawa będą zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

 6. Bezpieczna droga do szkoły – policyjne działania w nowym roku szkolnym 2017/2018

  Policjanci z jaworznickiej komendy od początku roku szkolnego prowadzą działania profilaktyczne pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkań z dziećmi z klas I rozmawiają o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi.