Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Ludzie to nie towar
Infolinia dla bezdomnych
StopSeksTurystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Stop rasizmowi
Stop agresji drogowej
WRD na Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Nie reagujesz - akceptujesz
Rok pieszego
Kieruj się rozsądkiem
Pokrzywdzeni przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Spowodował wypadek po pijanemu

  Ponad półtora promila alkoholu we krwi miał sprawca wypadku, do którego doszło w miniony piątek wieczorem na obwodnicy miasta Jaworzna. Pijany kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem i po odbiciu się od bariery drogowej uderzył w jadącą za nim toyotę oraz porsche. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 22-letni pasażer seata.

 2. Debata na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie, odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jej organizatorem był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz jaworznicka policja. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele służb, instytucji i podmiotów, z którymi współpracuje Policja w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 3. Dajmy szansę pieszym!

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednym z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie pomaga również niska świadomość zagrożeń wśród kierujących i samych pieszych. W trzech pierwszych kwartałach tego roku na przejściach dla pieszych śląskich dróg zginęło 19 osób a 276 pieszych zostało rannych

 4. Tragiczny wypadek na Matejki. Nie żyje pieszy.

  Do tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj tuż przed 17.00 na ulicy Matejki. 85-letni mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy. Pieszy został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Policyjni biegli badają okoliczności wypadku.

 5. „Widoczny – bezpieczny”

  W ostatnich dniach na śląskich drogach doszło do kolejnych dwóch tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych. W tych zdarzeniach osoby zostały potrącone na oznakowanych przejściach dla pieszych. Wniosek nasuwa się jeden - przejście dla pieszych nie stanowi samo w sobie miejsca, gdzie pieszy może czuć się bezpiecznie.

 6. Noś odblaski! Będziesz bezpieczniejszy na drodze.

  Grupą szczególnie narażoną na udział w jesiennych wypadkach drogowych są piesi i rowerzyści. Piesi w ciemnych ubraniach, bez odblasków, a rowerzyści dodatkowo bez oświetlenia są zupełnie niewidoczni dla kierowców. Wałbrzyscy policjanci zachęcają wszystkich do zwiększenia swojej widoczności poprzez wyposażenie się w elementy odblaskowe i apelują do kierowców o szczególną ostrożność na drogach.