Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Aktualności

Polecamy

StopSeksTurystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Stop rasizmowi
Telefon dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
WRD na Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Nie reagujesz - akceptujesz
Rok pieszego
Kieruj się rozsądkiem
Pokrzywdzeni przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Noś odblaski! Będziesz bezpieczniejszy na drodze.

  Grupą szczególnie narażoną na udział w jesiennych wypadkach drogowych są piesi i rowerzyści. Piesi w ciemnych ubraniach, bez odblasków, a rowerzyści dodatkowo bez oświetlenia są zupełnie niewidoczni dla kierowców. Wałbrzyscy policjanci zachęcają wszystkich do zwiększenia swojej widoczności poprzez wyposażenie się w elementy odblaskowe i apelują do kierowców o szczególną ostrożność na drogach.

 2. Bezpiecznie podczas wyścigu

  Blisko 150 osób zaangażowanych było w zabezpieczenie wczorajszego etapu kolarskiego wyścigu Tour de Pologne na terenie Jaworzna. Kolarze wjechali do miasta od strony Bukowna, przejeżdżając dzielnicę Szczakowa, Górę Piasku i Warpie aż do rynku w centrum, gdzie zlokalizowana była lotna premia.

 3. Debata społeczna

  Wczoraj w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie odbyła się debata społeczna poświęcona problemowi reagowania, a raczej częstego braku reakcji na kierowanie samochodami przez osoby nietrzeźwe. W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób, a wśród nich nie zabrakło również przedstawiciela gminy oraz lokalnego ośrodka szkolenia kierowców.

 4. Wychowanie komunikacyjne w szkole

  Promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy wśród uczestników ruchu drogowego było głównym celem spotkania policjantów z jaworznickiej drogówki z uczniami z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie.

 5. Kieruj się rozsądkiem

  Sezon motocyklowy czas zacząć! Aby był on bezpieczny, Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP zorganizowało briefing poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się w ramach realizowanej przez BPiRD KGP ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem” organizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

 6. Działania "Trzeźwe przewozy"

  Dzisiaj punktualnie o godzinie 4.00 na drogi Jaworzna wyjechały dodatkowe patrole drogówki. Funkcjonariusze kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu.