Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
WRD na Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop rasizmowi
Nie reagujesz - akceptujesz
Rok pieszego

Ruch drogowy

 1. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami praktycznymi, jak i wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego. W przeprowadzeniu rozgrywek pomiędzy uczniami z podstawówek pomagali policjanci wydziału ruchu drogowego.

 2. Policyjna akcja "Prędkość"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach województwa śląskiego drogówka prowadzi akcję „Prędkość”. Policjanci zatrzymują kierowców, którzy jadą szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Do walki z piratami drogowymi mundurowi wykorzystują nowoczesny laserowy miernik prędkości.

 3. Apel do świadków zdarzeń

  Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zwraca się z prośbą do świadków zdarzenia drogowego o kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu - 32 61-83-388 lub 32 61-83-200 - Komenda Miejska Policji w Jaworznie ul. Narutowicza 1.

 4. Działania "NURD"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na drogach Jaworzna, drogówka prowadzi działania kontrolne pod nazwą "NURD". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu ulicznym oraz zwrócenie uwagi na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 5. Służba na dwóch kółkach

  656 motocyklami dysponują polscy policjanci z drogówki. Dzięki nim są w stanie szybciej dotrzeć na miejsce wypadków, kolizji czy utrudnień w ruchu. Dla wielu funkcjonariuszy służba na motocyklu to połączenie pasji i pracy. Mimo trudów związanych z takim zajęciem, niewielu zamieniłoby je na inne.

 6. Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”

  Ogłaszamy konkurs „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ”, organizowany przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Telewizję Polską Oddział Katowice. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, obejmuje przygotowanie etiudy filmowej - antyreklamy - o negatywnych zachowaniach na drodze.