Dzielnicowi realizują zadania priorytetowe - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Dzielnicowi realizują zadania priorytetowe

16.11.2016    Jaworzno

Dzielnicowi jaworznickiej komendy prowadzą działania w ramach opracowanych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.

Oto zadania jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych na terenie miasta Jaworzna:

 

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 1 – dzielnica Centrum

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Andrzej Kaźmierczak: realizuje zadania priorytetowe mające na celu ograniczenie włamań do pojazdów oraz uszkodzeń zaparkowanych samochodów w rejonie parkingów przyblokowych mieszczących się przy ulicy Grunwaldzkiej 38.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 2 – dzielnica OTK

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Przemysław Nowak: prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób, spożywania alkoholu w rejonie piaskownicy znajdującej się przy ul. Matejki 24.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 3 – osiedle Górnicze

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Sławomir Kaczmarczyk: realizuje zadania priorytetowe związane z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów na odcinku drogi ulicy Różanej, od nr 1 do nr 3.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 4 – osiedle Skałka

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Artur Węziak: prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób, spożywania alkoholu w rejonach sklepów osiedlowych mieszczących się przy ulicy Insurekcji Kościuszkowskiej 54, 62 i 66.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 5 – dzielnica Bory

 • Dzielnicowy, młodszy aspirant Przemysław Filipek: realizuje zadania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób i spożywania alkoholu na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ulicy Niemcewicza 7a.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 6 – osiedle Podwale Północ

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Rafał Długosz: realizuje zadania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób i spożywania alkoholu w rejonie kompleksu handlowego "Słoneczna" przy ulicy Glinianej 12 oraz w rejonie bloku nr 10 przy ulicy Glinianej.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 7 – osiedle Podwale Centrum

 • Dzielnicowy, sierżant sztabowy Grzegorz Nawara: realizuje zadania priorytetowe mające na celu ograniczenie

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 8 – osiedle Gigant i Podwale Zachód

 • Dzielnicowy, młodszy aspirant Robert Moryc: realizuje zadania priorytetowe w obszarze wyeliminowania nieprawidłowego parkowania pojazdów na odcinku drogi od ulicy Podwale 137 do Szkoły Podstawowej nr 6.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 9 – dzielnica Jeleń

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Robert Pazdan:  prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych oraz zakłócania porządku publicznego w godzinach wieczorowo-nocnych przy sklepie "Centrum" ulica Wygoda.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 10 – dzielnica Byczyna

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Dariusz Nowak:  prowadzi działania priorytetowe związane z problematyką gromadzenia się osób i spożywania alkoholu w miejscach w rejonie sklepu spożywczego "ABC" mieszczacego się przy ulicy Korczyńskiego 6.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 11 – osiedle Podłęże, Pszczelnik i Azot

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Tomasz Szkółka: prowadzi działania priorytetowe zmierzające do zminimalizowania procederu włamań do mieszkań i piwnic mieszczących się przy al. Piłsudskiego 41 i ulicy Wilczej od nr 40 do 58.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 12 – osiedle Podłęże Północ

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Adrian Majewski: przeprowadza dzialania priorytetowe mające na celu wyeliminowania przestępstw związanych z włamaniami do mieszkań na parterze i pomieszczeń piwnicznych przy ulicy Towarowej m.in. w bloku nr 65.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 13 – osiedle Podłęże

 • Dzielnicowy, starszy sierżant Mateusz Ślusarczyk: realizuje zadania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu oraz zakłócania porządku publicznego w rejonie bloku mieszkalnego nr 215 przy ulicy Grunwaldzkiej.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 14 – dzielnica Dąbrowa Narodowa i Łubowiec

 • Dzielnicowy, aspirant Krzysztof Czeczotka: realizuje zadania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w rejonie kompleksu handlowo-usługowego mieszczącego się w budynku nr 31b przy ulicy Katowickiej.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 15 – osiedle Stałe

 • Dzielnicowym, aspirant sztabowy Michał Dziura: realizuje zadania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, dewastacją mienia oraz zakłócania porządku publicznego w godzinach wieczorowo-nocnych w rejonie Parku Miejskiego im. Lotników Polskich przy ulicy Tysiąclecia.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 16 – osiedle Stałe

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Rafał Włodyga: prowadzi działania priorytetowe w obszarze problematyki spożywania alkoholu w miejscach zabronionych m.in. przy sklepie "Lewiatan" ulica Starowiejska 17.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 17 – osiedle Długoszyn i Góra Piasku

 • Dzielnicowy, mlodszy aspirant Michał Rzepka: prowadzi działania priorytetowe w obszarze nieprawidłowego parkowania pojazdó w rejonie bloku przy ulicy Gagarina 3.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 18 – osiedle Szczakowa

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Piotr Duszyk: przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu i dewastacji mienia w rejonie budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ulicy Jagiellońskiej 9.

Plan działań priorytetowych rejonu służbowego nr 19 – dzielnica Pieczyska i Ciężkowice

 • Dzielnicowy, aspirant sztabowy Sławomir Papaj: przeprowadza działania priorytetowe związane z problematyką spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, dewastacją mienia oraz zakłócania porządku publicznego w godzinach popołudniowych, wieczornych oraz w weekendy w rejonie boiska Szkoły Podstawowej nr 18 znajdującej się przy ulicy Ks. A. Mroczka 53c.

Policjanci pierwszego kontaktu realizujący opisane zadania jeszcze bardziej uspołeczniają rolę jaką pełnią w służbie społeczeństwu. Taka jest ich misja i takie zadania właśnie realizują. Ich celem jest również budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa, zarówno z mieszkańcami jak i instytucjami działającymi na rzecz lokalnych społeczności.