Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Aktualności

Polecamy

Bezpieczne Wakacje 2015
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Ludzie to nie towar
Priorytety Dzielnicowych
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów
Powiedz STOP Wariatom Drogowym
StopSeksTurystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Stop rasizmowi
Stop agresji drogowej
Jeżdżę wzorowo-punkty sprawdzam cyfrowo
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Pokrzywdzeni przestępstwem

Ruch drogowy

 1. TOUR DE POLOGNE w Jaworznie 7 sierpnia - utrudnienia w ruchu!

  75. Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Czwartego dnia peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku. W celu zapewnienia zawodnikom i kibicom bezpieczeństwa, niektóre ulice będą musiały zostać zamknięte częściowo lub całościowo. Początkowe ograniczenia zostaną wprowadzone już w nocy z 6 na 7 sierpnia.

 2. Policyjne działania „Prędkość”

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzą działania pk. „Prędkość” Wzmożone kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości.

 3. Trwa policyjna akcja "SMOG"

  Policjanci z jaworznickiej drogówki, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, prowadzą dzisiaj na drogach działania w ramach akcji "SMOG". Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu niesprawnych samochodów, a szczególności tych, które emitują do atmosfery zbyt dużo środków toksycznych.

 4. „BEZPIECZNY PIESZY” - KOLEJNA AKCJA POLICJI

  Działania pod kryptonimem „Bezpieczny Pieszy” na dobre wpisały się w kalendarz policjantów z jaworznickiej drogówki. Przypominamy - każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta, czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

 5. Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

  Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 22 w Jaworznie, by przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Policjanci z jaworznickiej komendy przy wsparciu funkcjonariusza z KWP w Katowicach, podczas realizacji przygotowanych testów wykorzystali pojazd profilaktyczno-edukacyjny, wyposażony w specjalny sprzęt i akcesoria. Uczniów egzaminowano zarówno z umiejętności praktycznych, jak i z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

 6. Więcej patroli Policji i wzmożone kontrole. Rusza akcja "Bezpieczny weekend"

  Dzisiaj o godz. 6.00 Policja rozpoczęła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców.. Pamiętajmy, że w czwartek, w Boże Ciało, na drogi wyjdą procesje.